Frigidaire GLD3450RDS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Frigidaire |
| SKU: | GLD3450RDS |
| Specifications | |
| Color Class: | White |
| NSF Certified Rinse: | Yes |
| Delay Start: | Yes |
| Number of Spray Arms: | 3 |
| Rack Material: | Nylon |
| Fold-Down Tines: | Yes |
| Adjustable Upper Rack: | Yes |
| Temperature Settings: | 2 |
| Water Heating: | Yes |
| Water Filtration: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | No |
| Control Style: | Semi-Integrated |
| Electronic Display: | Yes |
| ADA Compliant: | No |
| Amps: | 15A |
| Control Type: | Digital |
| Depth: | 23" |
| Height: | 33.75" |
| Width: | 23.875" |
| Type: | Built-in |
| Volts: | 120 Volts |
| Color: | White |