| Basic Info |
| Brand: | GE |
| SKU: | GSD3301JBB |
| Specifications |
| Non-Wood Countertop Kit: | GPF65 |
| Quick Wash: | No |
| Height With Legs Extended: | 35" |
| Door Insulation: | Insulation Blanket |
| Power Connection: | Power Cord |
| Noise Level: | 62 dBA |
| Motor Type: | Single Speed |
| Tub Type: | Standard Tub |
| Parts and Labor: | 1 Year |
| Latch: | Center Throw |
| Frequency: | 60 Hz |
| Door Style: | Flat Door |
| Exterior Width: | 24" |
| Leveling Legs: | Yes |
| Hard Food Disposer: | Yes |
| Cutout Height: | 34" - 34.75" |
| Cutout Depth: | 24" |
| Cutout Width: | 24" |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | No |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 6.2 Amps |
| Cycles: | 5 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 25.75" |
| Height: | 34" |
| Watts: | 500 Watts |
| Width: | 24" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 12 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Black |