| Basic Info |
| Brand: | LG |
| SKU: | LDP5676BD |
| Specifications |
| Width: | 23.75" |
| Adjustable Racks: | Yes |
| Delay Wash: | Yes |
| Soil Sensor: | No |
| Status Light: | Yes |
| Condensate Dry: | Yes |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Delicate Cycle: | Yes |
| Eco-Friendly Wash Cycle: | No |
| Color: | Black Stainless Steel |
| Type: | Built In |
| NSF Certified: | No |
| ADA Compliant: | No |
| Energy Star: | Yes |
| Quick Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Rack Material: | Nylon |
| Number of Racks: | 2 |
| Noise Level: | 46 dBA |
| Height: | 33.6" |
| Depth: | 24.6" |
| Exterior Width: | 24" |
| Accepts Panels: | No |
| Capacity: | 15 Place Settings |
| Cycles: | 9 |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Color Class: | Black Stainless Steel |
LG LDS5811BBLG LDP7786BD
© 2026 ItemTips