| Basic Info |
| Brand: | LG |
| SKU: | LUDP8908SN |
| Specifications |
| Width: | 23.75" |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Soil Sensor: | Yes |
| Status Light: | Yes |
| Condensate Dry: | Yes |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Delicate Cycle: | Yes |
| Energy Star: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Rack Material: | Nylon |
| Number of Racks: | 3 |
| Noise Level: | 38 dBA |
| Height: | 33.6" |
| Depth: | 24.6" |
| Exterior Width: | 24" |
| Capacity: | 15 Place Settings |
| Cycles: | 10 |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Color: | Stainless Steel |
LG LDS5811BBLG LDP7808BD
© 2026 ItemTips