| Basic Info |
| Brand: | Maytag |
| SKU: | MDB4621AWS |
| Specifications |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Energy Star: | Yes |
| Quick Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | Yes |
| Delay Start: | Yes |
| Rack Material: | Vinyl |
| Adjustable Upper Rack: | Yes |
| Heavy Duty Wash: | Yes |
| China/Crystal Setting: | No |
| Rinse Aid Dispenser: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | No |
| Child Lock: | Yes |
| Control Style: | Full Console |
| Electronic Display: | No |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15A |
| Cycles: | 5 |
| Control Type: | Digital and Knobs |
| Depth: | 24" |
| Height: | 33.875" |
| Width: | 23.875" |
| Type: | Built-in |
| Volts: | 115 Volts |
| Color: | Stainless Steel |
Maytag MDB5601AWBMaytag MDB4621AWW
© 2026 ItemTips