Miele G4225WH Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Miele |
| SKU: | G4225WH |
| Specifications | |
| Color Class: | X |
| Noise Level: | 40 dBA |
| Quick Wash: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| High Temperature Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Delay Start: | No |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Sensor Clean: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | No |
| Child Lock: | No |
| Control Style: | Full Console |
| Electronic Display: | Yes |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 5 |
| Volts: | 120 Volts |
| Control Type: | TouchPad |
| Depth: | 22.437" |
| Height: | 33.687" |
| Width: | 23.562" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 16 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | White |