Miele G4925SCUWH Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Miele |
| SKU: | G4925SCUWH |
| Specifications | |
| Noise Level: | 46 dBA |
| Maximum Height: | 36.25" |
| series: | Classic Plus |
| Exterior Width: | 24" |
| Cutout Height: | 33.75" |
| Cutout Depth: | 22.4375" |
| Cutout Width: | 23.625" |
| Wattage: | 1500 Watts |
| Control Style: | Full Console |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 22.4375" |
| Height: | 33.6875" |
| Width: | 23.5625" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 16 Place Settings |
| Color: | White |