Miele G5285SCVI Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Miele |
| SKU: | G5285SCVI |
| Specifications | |
| Q Acoustic Ratings: | Q2 |
| CleanAir Drying: | Yes |
| Perfect GlassCare: | Yes |
| ComfortClose: | Yes |
| Auto Sensor: | Yes |
| Noise Level: | 46 dBA |
| Water Softener: | Yes |
| Quick Wash: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Energy Consumption: | 285 kWh / Year |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | Yes |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 6 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 22.4375" |
| Height: | 33.6875" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 16 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Panel Ready |