Miele G5775SCSFSS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Miele |
| SKU: | G5775SCSFSS |
| Specifications | |
| Warranty Conditions: | Parts and Labor |
| Warranty Terms: | 1 Year |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Width: | 23 9/16" |
| Volts: | 120 Volts |
| Amps: | 15A |
| ADA Compliant: | No |
| CEE Rating: | Not Available |
| Energy Star: | Yes |
| Star-K Certified: | No |
| Heavy Duty Wash: | Yes |
| Sensor Clean: | Yes |
| China/Crystal Setting: | Yes |
| Quick Wash: | Yes |
| High Temperature Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Dry Type: | Vented |
| Delay Start: | Yes |
| Cycles: | 6 |
| Rinse Aid Dispenser: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Adjustable Upper Rack: | Yes |
| Child Lock: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Electronic Display: | Yes |
| Control Type: | TouchPad |
| Height: | 32 1/16" |
| Depth: | 22 7/16" |
| Accepts Panels: | No |
| Color: | Stainless Steel |
| Type: | Built-in |