Apple M7698LLA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Apple |
| SKU: | M7698LLA |
| Processor | |
| Processor Speed: | 500 MHz |
| Cache Size: | 256 kB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 64 MB |
| Maximum Memory: | 576 MB |
| Memory Technology: | SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard |
| Interface Connection: | Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) Serial - RJ11 Modular (Phone/Telco) |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Installed Video Memory: | 8 MB |
| Storage | |
| Included Drives: | CD-ROM Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 10 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) |
| Included Devices: | Microphone Modem |
| Battery Life: | 5 hour(s) |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 1.35 in |
| Width: | 11.2 in |
| Depth: | 9.1 in |
| Weight: | 4.9 lbs |
| Additional Specifications | |
| CD-ROM Read Speed: | 24 X (CD CD-R) |
| Description: | 0 |
| Drive Controllers: | IDE (Ultra ATA/100) |
| Audio Codec: | Digital Audio (16-bit) |
| Video Bus: | AGP 2X |
| Video Integration: | Motherboard |
| System Compatibility: | Macintosh |
| Max Shared Video Memory: | 8 MB |