

Mac iBook G4 M9418LL-A M8597LL-C MacBook MB467LL-A Macbook Air MC503LL-A MC234LL-A Mini DisplayPort to DVI Adaptor (6ft) .Mini DisplayPort to DVI Adapter enables you to connect an external or additional monitor or TV. With this adapter, you can watch movies, extend or mirror your workspace. Compatible with Mac Pro, iMac, MacBook, MacBook Pro, Mac mini and devices equipped with a Mini DisplayPort.FEATURES: Suitable for MacBook, MacBook Pro, MacBook Air or devices utilizing mini Displayport or Thunderbolt. Support Mini Displayport 1.1a. Support VGA HD solution up to 1920*1200P. Connect the new generation Apple Notebook to LCD TV / Monitor / Projector or a display device with VGA port. SPECIFICATIONS: Cable Length: 6 feet Product Color: White Support VGA HD solution up to 1920*1200PCompatible With Mac MacBook Air MacBook MB063LL-A MacBook Pro MC373LL-A MacBook Pro MA896LL-A MacBook MB403LL-A MacBook Pro MA895LL-A MacBook Mid 2010 MacBook Late 2009 MacBook Pro MB133LL-A MacBook MB061LL-A MacBook MA699LL-A MacBook MB402LL-A Macbook Air MC505LL-A MacBook MA254LL-A MacBook MB404LL-A MacBook Pro MB134LL-A MacBook MB062LL-A MacBook MA701LL-A MacBook MA700LL-A MacBook Mid 2009 MacBook Pro MC374LL-A MacBook MB466LL-A PowerBook G4 M9969LL-A MacBook Pro MC226LL-A iBook G4 M9418LL-A iBook M8597LL-C MacBook MB467LL-A Macbook Air MC503LL-A MacBook Air MC234LL-A MacBook MC516LL-A MacBook Air MB543LL-A iBook G4 M9846LL-A MacBook Early 2009 MacBook MA255LL-A MacBook MB062LL-B MacBook MB061LL-B MacBook Air MC233LL-A MacBook Pro MC372LL-A MacBook Pro MC118LL-A MacBook Pro MB166LL-A MacBook MA472LL-A MacBook MB063LL-B MacBook Pro MB470LL-A iBook G4 M9426LL-A PowerBook G4 M9183LL-A iBook G4 M9848LL-A MacBook Pro MC371LL-A PowerBook G4 M9184LL-A iBook G4 M9388LL-A MacBook Pro MB471LL-A PowerBook G4 M9421LL-A MacBook Pro MB990LL-A iBook M8520LL-A PowerBook G4 M9007LL-A MacBook Air MB940LL-A Macbook Air MC504LL-A iBook M7698LL-A PowerBook G4 M9676LL-A PowerBook G4 M8760LL-A PowerBook G4 M967
| Basic Info |
| Brand: | Apple |
| SKU: | M8597LLC |
| Processor |
| Processor Class: | PowerPC G3 |
| Processor Speed: | 500 MHz |
| Cache Size: | 256 kB |
| Bus Speed: | 66 MHz |
| Memory |
| Installed Memory: | 128 MB |
| Maximum Memory: | 640 MB |
| Memory Technology: | SDRAM |
| System |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Interface Connection: | Audio - Headphone Out (1/8" Mini) Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) i.Link (IEEE- 1394) S400 Serial - RJ11 Modular (Phone/Telco) USB - Universal Serial Bus "A" Video - 15 pin High-Density D-shell (VGA) Video - TV Out (RCA Jack) |
| Display |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Installed Video Memory: | 8 MB |
| Storage |
| Included Drives: | CD-ROM Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 15 GB |
| Features |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) |
| Included Devices: | AC Adapter Battery Charger Microphone Modem Speakers Status Display Volume Control |
| Battery Life: | 5 hour(s) |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Software |
| Operating System: | Mac OS 9 Mac OS X |
| Dimensions |
| Height: | 1.35 in |
| Width: | 11.2 in |
| Depth: | 9.06 in |
| Weight: | 4.9 lbs |
| Additional Specifications |
| Bus Speed: | 66 MHz |
Apple MB990LLAApple MA681LLA