Apple MA680LLA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Apple |
| SKU: | MA680LLA |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core Duo |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Slots: | Express Card 34 |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Installed Video Memory: | 128 MB |
| Video Chipset: | ATI MOBILITY RADEON X1600 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW/CD-RW Combo Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11g |
| Included Devices: | Built-In Webcam Microphone Remote Control |
| Battery Life: | 4.5 hour(s) |
| Green Compliance: | Yes |
| Software | |
| Operating System: | Mac OS X |
| Dimensions | |
| Weight: | 5.6 lbs |
| Type | |
| Battery Technology: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Compatibility | |
| Product Compatibility: | Apple MacBook Pro 15" Notebook |
| Additional Specifications | |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Audio - S/PDIF (1/8" Mini) Bluetooth Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) FireWire 400/IEEE 1394 - 4 pin USB - Universal Serial Bus 2.0 Video - 15 pin High-Density D-shell (VGA) Video - DVI |
| Depth: | 9.6 in |
| Display Size: | 15.4 in |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Height: | 1 in |
| Included Devices: | Built-In Webcam Microphone Remote Control |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Installed Video Memory: | 128 MB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11g |
| Operating System: | Mac OS X |
| Processor Class: | Intel Core Duo |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Slots: | Express Card 34 |
| Video Chipset: | ATI MOBILITY RADEON X1600 |
| Width: | 14.1 in |
| Battery Life: | 4.5 hour(s) |
| Included Drives: | DVD+-RW/CD-RW Combo Hard Drive |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Integration: | Card |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Intel Model: | T2500 |
| Laptop Type: | Notebook Battery |
| Product Model: | MA680LL/A |
| Brand Name: | Apple |
| Battery Rechargeable: | Yes |
| Output Voltage: | 10.8 V DC |
| Battery Energy: | 60 Wh |
| SKU: | DMA680LLAUS |
| Description: | 15" MacBook Pro 2GHz Intel Core Duo/512MB SDRAM/80GB/SuperDrive/ATI Mobility Radeon X1600 (128MB GD |