Apple MC700LLA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Apple |
| SKU: | MC700LLA |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.30 GHz |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Input Devices: | Track Pad |
| Slots: | Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes Keyboard Backlight Yes |
| Battery Life: | 7 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 1 in |
| Width: | 12.8 in |
| Depth: | 8.9 in |
| Weight: | 4.50 lbs |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 384 MB Shared |