DT Research 310T130 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DT Research |
| SKU: | 310T130 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 500 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 1 GB |
| System | |
| Input Devices: | Stylus Touch Screen Yes |
| Slots: | PC Card |
| Display | |
| Display Size: | 10.4" |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Battery Life: | 2 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 8.30" |
| Width: | 10.30" |
| Depth: | 0.80" |
| Weight: | 2.05 lb |