DT Research 310TK60 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DT Research |
| SKU: | 310TK60 |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Geode |
| Processor Speed: | 500 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Microphone 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | PC Card |
| Display | |
| Display Size: | 10.40 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Tablet PC Edition |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 8.30" Height x 10.30" Width x 0.80" Depth |
| Weight: | 2.05 lbs |
| Height: | 8.30" |
| Width: | 10.30" |
| Depth: | 0.80" |
| Additional Specifications | |
| Dimensions: | 8.30" Height x 10.30" Width x 0.80" Depth |