DT Research 312X110 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DT Research |
| SKU: | 312X110 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Display | |
| Display Size: | 10.40 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi IEEE 802.11n |
| Green Compliance: | RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Embedded |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 0.80" Height x 10.30" Width x 8.30" Depth |
| Weight: | 2.05 lbs |
| Height: | 0.8 in |
| Width: | 10.3 in |
| Depth: | 8.3 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Dimensions: | 0.80" Height x 10.30" Width x 8.30" Depth |