DT Research 360X130 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DT Research |
| SKU: | 360X130 |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Geode |
| Processor Speed: | 500 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Microphone 1 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | PC Card |
| Display | |
| Display Size: | 8.40 in |
| Max Resolution: | 800 x 600 |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Embedded |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 7.90" Height x 9.60" Width x 0.80" Depth |