Gateway LXWC40X018 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Gateway |
| SKU: | LXWC40X018 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |