HTC 99HEC00700 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | HTC |
| SKU: | 99HEC00700 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | RAM |
| System | |
| Slots: | SDIO |
| Display | |
| Display Size: | 7 in |
| Dimensions | |
| Height: | 5.1 in |
| Width: | 8.1 in |
| Depth: | 1 in |
| Weight: | 1.76 lbs |