Lenovo 064622U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 064622U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.26 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 4 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium x64 |