Lenovo 1869CSU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 1869CSU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium M |
| Processor Speed: | 1.6 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 400 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Maximum Memory: | 1.5 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) TrackPoint |
| Slots: | SD Card Type I CardBus Type II CardBus |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 900 |
| Storage | |
| Included Drives: | Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11a Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11g |
| Included Devices: | AC Adapter Modem Power Cord Speakers Stylus |
| Battery Life: | 6.3 hour(s) |
| Number of Cells: | 8-cell |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows XP Tablet PC |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 10.8 in |
| Depth: | 10.5 in |
| Weight: | 4.0 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 400 MHz |
| Drive Controllers: | IDE (ATA/EIDE/ATAPI) |
| Audio Codec: | AD1981B |
| System Chipset: | Intel 915GM |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Integration: | Motherboard |
| Dimensions: | 1.26" Height x 10.80" Width x 9.50" Depth |
| Video Memory: | Shared |