Lenovo 20AL0093US Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 20AL0093US |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3L SDRAM |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint Touch Screen No |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC) MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 12.5 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes Keyboard Backlight Yes |
| Number of Cells: | 3-cell |
| Battery Life: | 8.70 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 0.8 in |
| Width: | 12 in |
| Depth: | 8.2 in |
| Weight: | 3.13 lbs |