Lenovo 20AQ005NUS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 20AQ005NUS |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00GZ5U7IO |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3L SDRAM |
| Maximum Memory: | 12 GB |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint Touch Screen No |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 16 GB |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes Keyboard Backlight No |
| Number of Cells: | 3-cell |
| Battery Life: | 8.40 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 0.8 in |
| Width: | 13 in |
| Depth: | 8.9 in |
| Weight: | 3.50 lbs |