Lenovo 224393U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 224393U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone |
| Slots: | ExpressCard/54 CompactFlash Type II CardBus MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) xD-Picture Card xD-Picture Card Type H |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Gigabit Ethernet Bluetooth IEEE 802.11n IEEE 802.3ab Bluetooth 2.0 |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 6.30 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT RoHS Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.30" Height x 14.10" Width x 10" Depth |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 14.1 in |
| Depth: | 10 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.30" Height x 14.10" Width x 10" Depth |