Lenovo 274324U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 274324U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.50" Height x 13.20" Width x 9.70" Depth |
| Video Memory: | 256 MB |