Lenovo 2746NDU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 2746NDU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint |
| Slots: | ExpressCard/34 PC Card Type II Memory Stick xD-Picture Card Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) xD-Picture Card Type H Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Battery Life: | 4 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 14.1 in |
| Depth: | 10.2 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.50" Height x 14.10" Width x 10.20" Depth |
| Video Memory: | Shared |