Lenovo 2752MNU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 2752MNU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint |
| Slots: | Mini PCI Express ExpressCard/34 |
| Display | |
| Display Size: | 17 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1200 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 2.30 Hour |
| Number of Cells: | 9-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 12.2 in |
| Depth: | 9.1 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.60" Height x 12.20" Width x 9.10" Depth |