Lenovo 2765T7U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 2765T7U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Cache Size: | 6 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint |
| Slots: | ExpressCard/54 |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Installed Video Memory: | 256 MB |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 9.80 Hour |
| Number of Cells: | 9-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 13.2 in |
| Depth: | 9.4 in |
| Weight: | 5.40 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.30" Height x 13.20" Width x 9.40" Depth |
| Video Memory: | 256 MB |