Lenovo 276831U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 276831U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x VGA 1 x Mini-phone Microphone/Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 1 x RJ-45 Network 1 x RJ-11 Modem 3 x 4-pin Type A USB |
| Slots: | ExpressCard/54 |
| Display | |
| Display Size: | 14.10 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet IEEE 802.3ab |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | EPEAT Gold Energy Star |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.26" Height x 13.20" Width x 9.37" Depth |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 13.2 in |
| Depth: | 9.4 in |
| Additional Specifications | |
| Dimensions: | 1.26" Height x 13.20" Width x 9.37" Depth |