Lenovo 281563U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 281563U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | Trackpoint TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/34 |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | No |
| Solid State Drive Capacity: | 128 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Battery Life: | 6.50 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1 in |
| Width: | 13.3 in |
| Depth: | 9.5 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.02" Height x 13.30" Width x 9.50" Depth |