Lenovo 30221MU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30221MU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.70 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Interface Connection: | 8 x USB 2.0 VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Display | |
| Display Size: | No |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 14.2 in |
| Width: | 6.9 in |
| Depth: | 16.1 in |
| Weight: | 20.00 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Input Devices: | Mouse |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Laptop Type: | Desktop Computer |
| Video Memory: | Shared |
| Product Series: | H230 |
| Processor Model: | E5400 |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Number of Total Memory Slots: | 4 |
| Dual-Layer Media Support: | Yes |
| Graphics Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive RPM: | 7200 |
| Number of Processors Support: | 1 |
| Hyper-Threading: | No |
| RAID Support: | Yes |
| Number of Total Expansion Bays: | 4 |
| Number of Total Expansion Slots: | 4 |
| TV Card: | No |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Audio Line In: | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
| Operating System Architecture: | 64-bit |
| Total Number of USB Ports: | 8 |
| Number of USB 2.0 Ports: | 8 |