Lenovo 40624LU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 40624LU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Trackpoint |
| Slots: | ExpressCard/54 PC Card Type II MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) xD-Picture Card xD-Picture Card Type H |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1200 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | Not Included |
| Solid State Drive Capacity: | 80 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 9.40 Hour |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.30" Height x 14.10" Width x 10" Depth |