Lenovo 406334U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 406334U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Mobile Workstation |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 3 x 4-pin Type A USB 1 x VGA 1 x Mini-phone Audio Out 1 x Mini-phone Microphone 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input 1 x RJ-11 Modem |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1200 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet IEEE 802.3ab |
| Green Compliance: | EPEAT Silver Energy Star |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |