Lenovo 41865DU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 41865DU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/34 Secure Digital (SD) Card Secure Digital Elite Pro Card MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO xD-Picture Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 4.50 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 15.2 in |
| Depth: | 10 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.50" Height x 15.20" Width x 10" Depth |