Lenovo 43142KU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 43142KU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input |
| Display | |
| Display Size: | 15.60 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Bluetooth |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Professional Upgrade to Windows 7 |
| Dimensions | |
| Weight: | 5.66 lbs |