Lenovo 6474P1U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 6474P1U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/54 |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 13.2 in |
| Depth: | 9.4 in |
| Additional Specifications | |
| Dimensions: | 1.26" Height x 13.20" Width x 9.37" Depth |