Lenovo 6474R9U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 6474R9U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | Trackpoint TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/54 Mini PCI Express Mini PCI Type II |
| Display | |
| Display Size: | 14.10 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 6.50 Hour |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.30" Height x 13.20" Width x 10.60" Depth |