Lenovo 746644U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 746644U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.13 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | Trackpoint |
| Slots: | ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO |
| Display | |
| Display Size: | 12.10 in |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 13.20 Hour |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.40" Height x 11.60" Width x 9.20" Depth |