Lenovo 74698UU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 74698UU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Celeron M |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Trackpoint |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x RJ-45 Network 1 x HD-15 VGA 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 3 x Type A USB |
| Slots: | ExpressCard/54 |
| Display | |
| Display Size: | 12.10 in |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Video Chipset: | Intel GMA X4500 HD |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Green Compliance: | EPEAT Gold Energy Star |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |