Lenovo 7705B3U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 7705B3U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.93 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Desktop Computer |
| Input Devices: | Mouse |
| Display | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator X4500 |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Professional |