Lenovo W701DSNVIDIAGOOD Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | W701DSNVIDIAGOOD |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.6 GHz |
| Cache Size: | 6 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touchpad TrackPoint |
| Slots: | Express Card 34 Express Card 54 |
| Display | |
| Display Size: | 17 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Max Resolution: | 1920 x 1200 |
| Installed Video Memory: | 1 GB |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Devices: | Fingerprint Reader |
| Dimensions | |
| Weight: | 8.97 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 2.5 GT/s |