Panasonic CF195DYAXLM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF195DYAXLM |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.70 GHz |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3L SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 Firewire Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Display | |
| Display Size: | 10.1 in |
| Display Type: | CircuLumin Transflective Plus LED Backlight |
| Video Chipset: | Intel HD 4000 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Battery Life: | 10 Hour |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Green Compliance: | RoHS Energy Star |
| Dimensions | |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 10.7 in |
| Depth: | 8.5 in |
| Weight: | 5.10 lbs |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |