Panasonic CF19CHBAXBM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19CHBAXBM |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core Duo |
| Processor Speed: | 1.06 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touch Screen Touchpad |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x Mini-phone Microphone/Audio In 1 x 100-pin Port Replicator 1 x 9-pin DB-9 Serial 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x 4-pin IEEE 1394a - FireWire 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 2 x Antenna In 1 x DC Power Input |
| Display | |
| Display Size: | 10.4 in |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 950 |
| Storage | |
| Included Drives: | Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11a Wireless Ethernet - IEEE802.11b Wireless Ethernet - IEEE802.11g |
| Included Devices: | AC Adapter Fingerprint Reader GPS Modem Speakers Stylus |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Battery Life: | 8 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows XP Pro |
| Dimensions | |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 10.7 in |
| Depth: | 8.5 in |
| Weight: | 5 lbs |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |
| Video Memory: | 128 MB Shared |