Panasonic CF19KDRAG6M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19KDRAG6M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x Display 1 x RJ-45 Network 1 x Port Replicator 1 x DC Power Input 1 x 9-pin DB-9 Serial 1 x IEEE 1394a - FireWire 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Headphone 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 2 x Antenna In |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 10.40 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 9 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Tablet PC Edition |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |
| Height: | 1.90" |
| Width: | 10.70" |
| Depth: | 8.50" |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |
| Product Series: | 19 |
| Mobile Technology: | Centrino 2 vPro |
| Screen Mode: | XGA |
| Processor Model: | SU9300 |
| Memory Card Reader: | Yes |
| Number of Batteries Support: | 1 |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Number of Total Memory Slots: | 2 |
| Digitizer: | Yes |
| Solid State Drive Interface: | Not Applicable |
| Wi-Fi Manufacturer: | Intel |
| Wi-Fi Model: | WiFi Link 5100 |
| Gobi Support: | Yes |
| Construction: | Rugged |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB Ports: | 2 |
| Cellular Data Connectivity Technology: | CDMA2000 (1xEV-DO) |