Panasonic CF19KDRAGCM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19KDRAGCM |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 10.40 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Bluetooth IEEE 802.3ab Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 7 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |