Panasonic CF19KDRCG6M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19KDRCG6M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Display Size: | 10.40 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Fingerprint Reader |
| Battery Life: | 10 hour(s) |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Dimensions | |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 10.7 in |
| Depth: | 8.5 in |
| Weight: | 5.1 lbs |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x Display 1 x RJ-45 Network 1 x Port Replicator 1 x DC Power Input 1 x 9-pin DB-9 Serial 1 x IEEE 1394a - FireWire 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Headphone 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 2 x Antenna In |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Tablet PC Edition |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |