Panasonic CF19KJRAG2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19KJRAG2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 10.40 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | Intel 945GM |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 8 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT Silver |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.50" Depth |