Panasonic CF19VJRFX2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19VJRFX2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 2 x Antenna In 1 x 100-pin Dock 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input 1 x 9-pin DB-9 Serial 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Headphone 1 x 4-pin IEEE 1394a - FireWire 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 10.4 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet IEEE 802.3ab |
| Battery Life: | 9 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT Silver Energy Star RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP |