Panasonic CF30KQKAX2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF30KQKAX2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Battery Life: | 10 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT RoHS Energy Star |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 2.8 in |
| Width: | 11.9 in |
| Depth: | 11.5 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Video Memory: | Shared |