Panasonic CF30LTPZZ2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF30LTPZZ2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x Mini-phone Microphone/Audio In 1 x 80-pin Port Replicator 1 x 9-pin DB-9 Serial 1 x Antenna In 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x 4-pin IEEE 1394a - FireWire 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 13.30 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet IEEE 802.3ab |
| Battery Life: | 9 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 2.80" Height x 11.90" Width x 11.30" Depth |